mgr Sanjukta Kundu

Laboratorium Obrazowania Kwantowego (QIL)

ORCID ID: 0000-0002-7086-4184

Telefon biuro: 22 55 32 746

sanjukta.kundu@fuw.edu.pl

Biogram

Sanjukta Kundu obecnie jest doktorantką w grupie Optyki Kwantowej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego kierowanej przez dr. Radka Lapkiewicza, specjalizującej się w eksperymentalnej optyce kwantowej. Tytuł magistra uzyskała na Indyjskim Instytucie Technologii w Guwahati w Indiach.

Naukowo koncentruje się na badaniu charakterystyki struktury przestrzennej  pojedynczych fotonów; opracowywaniu nowych narzędzi zdolnych do przestrzennej rozdzielczości ultraszybkiej detekcji fotonów oraz  technikami obrazowania kwantowego z wykorzystaniem interferencji jednego i dwóch fotonów. Od kwietnia 2018 roku jest stypendystką w projekcie finansowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
 
Przed rozpoczęciem doktoratu, Sanjukta odbyła staż w Indyjskim Instytucie Technologii w Kanpur w grupie zajmującej się badaniami zimnych atomów. Jej badania dotyczyły wykorzystania pułapki magnetooptycznej (MOT) do spektroskopii absorpcyjnej, pompowania optycznego, generacji i detekcji bi-fotonów, pomiarów korelacji drugiego rzędu fotonów wychodzących z ultrazimnych atomów Rb-85 (przejście D2).

Ogólnie rzecz biorąc, jej zainteresowania naukowe obejmują obrazowanie kwantowe, badanie spójności i splątanae kwantowego, dwufotonową interferometrię oraz komunikację optyczną wykorzystującą kwantowe stany światła.

Sanjukta jest członkiem OSA i Koła Naukowego Optyki i Fotoniki UW.

W wolnym czasie lubi podróżować, szkicować, pisać wiersze, robić zabawne projekty arduino i gotować.

Lokalizacja

Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki

ul. Pasteura 5, budynek A 

Pokój: 3.46

Linki zewnętrzne

Research Gate

Twitter