dr Joanna Purzycka

Pracownia Nanostruktur Fotonicznych (PNaF)

ORCID ID: 0000-0001-8742-5279

Telefon biuro: 22 55 32 765

jpurzycka@fuw.edu.pl

Biogram

Dr Joanna Purzycka pracuje jako post-doc w projekcie TEAM-NET w FUW od 2020 roku, Prowadzi prace nad integracją modułowego mikroskopu wykorzystującego stymulowane rozpraszanie Ramana do obrazowania i identyfikacji komórek białaczkowych

Przez ostatnie trzy lata przed dołączeniem do zespołu FUW pracowała w laboratorium astrochemicznym IChF PAN badając związki siarki w lodach międzygwiazdowych za pomocą spektroskopii FT-IR i UV. W tym czasie odbyła staż w JPL (wstępne przygotowania do misji Europa)

Przedmiotem jej rozprawy doktorskiej w IChF PAN (obronionej z wyróżnieniem) były badania strukturalne półprzewodników organicznych za pomocą mikroskopii (STM, AFM) i dyfrakcji (proszki, monokryształy i cienkie warstwy)

Studiuje strukturę materii od ponad 10 lat (w WCh UW i IChF PAN w Warszawie, ale także w CEA i ESRF w Grenoble, ENSCR w Rennes oraz w NASA JPL w Pasadenie). Posiada bogate doświadczenie z mikroskopią STM i AFM oraz różnymi technikami dyfrakcyjnymi i spektroskopowymi.

W wolnych chwilach lubi bawić się światłem (fotografia), doskonali swoje zdolności manualne (malowanie, instalacje LED, wypalanie drewna; robienie zabawek; szycie) i próbuje ograć przyjaciół w Riichi.

Lokalizacja

Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki

ul. Pasteura 5, budynek A 

Pokój: 3.65

Linki zewnętrzne

Research Gate